Maxim Galkin și Ivan Urgant au dispărut din spațiul informațional

Mai mult personalități media din Rusia au dispărut brusc din spațiul informațional, exprimându-și regretele față de evenimentele care au loc pe teritoriul statului vecin.

Emisiunea „Vecernii Urgant” nu a mai fost difuzată din 25 februarie, astfel s-au răspândit zvonuri că managerii au decis să închidă programul.

Культура отмены: Максим Галкин и Иван Ургант исчезли из информационного пространства

După ce Maxim Galkin și-a exprimat public emoțiile față de ceea ce se întâmplă în Ucraina, concertul său de la Arhangelsk, programat pentru 14 martie, a fost anulat. Sub obiectivul camerei postului local de televiziune, „spectatori” nemulțumiți în număr de 6-7 persoane s-ar fi repezit masiv și spontan la casa de bilete a sălii de concert pentru a returna biletele la concert.

,,E imposibil, imposibil, nu te poți duce acum să te uiți la Galkin după ce a criticat Rusia!”, ar fi spus publicul, conform presei locale.

De fapt, Maxim Galkin nu a criticat Rusia, nici acțiunile autorităților ruse. Artistul a postat doar o imagine neagră pe Instagram unde s-a arătat împotriva războiului. În același timp, publicitatea Uralsib Bank cu participarea lui Maxim a dispărut din aerul de televiziune al canalelor federale.

Celebrul artist Filip Kirkorov a dispărut de asemenea din spațiul virtual. Din data de 22 februarie, artistul nu a mai luat legătura cu urmăritorii săi de pe Instagram.

LIVE - Philipp Kirkorov - Kolybelnaya Vulcanu - Interval Act - Russia  Decides 2021 - YouTube

Prima semi-finală Eurovison 2024: Vezi care sunt cele 10 țări calificate în finala concursului

Deși a avut o prestanță memorabilă, Moldova nu a acumulat suficiente voturi pentru calificarea în marea finală a Eurovision 2024. Țara noastră a fost reprezentată de Natalia Barbu, cu piesa „In The Middle”.

Cele 10 țări din prima semi-finală calificate pentru finala showului sunt următoarele: Serbia, Portugalia, Slovenia, Ucraina, Lituania, Finlanda, Cipru, Croația, Irlanda, Luxemburg.

Natalia Barbu a evoluat pe scena Eurovision Song Contest 2024! Video

Prima semifinală a competiției Eurovision Song Contest 2024 are loc chiar în aceste momente! Natalia Barbu a evoluat cu numărul 11. Artista a fost întâmpinată cu ropote de aplauze și a avut o interpretare superbă! Vezi, mai jos, momentul mult așteptat de public:

Prima semifinală este rezervată pentru 15 țări printre care se află:

1. Cyprus / Silia Kapsis – Liar

2. Serbia / TEYA DORA – RAMONDA

3. Lithuania / Silvester Belt – Luktelk

4. Ireland / Bambie Thug – Doomsday Blue

5. Ukraine / alyona alyona & Jerry Heil – Teresa & Maria

6. Poland / LUNA – The Tower

7. Croatia / Baby Lasagna – Rim Tim Tagi Dim

8. Iceland / Hera Björk – Scared of Heights

9. Slovenia  / Raiven – Veronika

10. Finland / Windows95man – No Rules!

11. Moldova / Natalia Barbu – In The Middle

12. Azerbaijan / FAHREE feat. Ilkin Dovlatov – Özünlə Apar

13. Australia / Electric Fields – One Milkali (One Blood)

14. Portugal / iolanda – Grito

15. Luxembourg / TALI – Fighter

Concursul Eurovision Song Contest 2024 poate fi urmărit live

Concursul Eurovision Song Contest 2024 a început în această seară, 7 mai, la Malmö, Suedia.

În prima semi-finală vor evolua:

1. Cyprus / Silia Kapsis – Liar

2. Serbia / TEYA DORA – RAMONDA

3. Lithuania / Silvester Belt – Luktelk

4. Ireland / Bambie Thug – Doomsday Blue

5. Ukraine / alyona alyona & Jerry Heil – Teresa & Maria

6. Poland / LUNA – The Tower

7. Croatia / Baby Lasagna – Rim Tim Tagi Dim

8. Iceland / Hera Björk – Scared of Heights

9. Slovenia  / Raiven – Veronika

10. Finland / Windows95man – No Rules!

11. Moldova / Natalia Barbu – In The Middle

12. Azerbaijan / FAHREE feat. Ilkin Dovlatov – Özünlə Apar

13. Australia / Electric Fields – One Milkali (One Blood)

14. Portugal / iolanda – Grito