Studenții de la Bălți, care vor înregistra cele mai mari succese la învățătură, vor fi premiați cu biciclete

Administrația Zonei Economice Liberă (ZEL) Bălți a decis să premieze cu biciclete de curse, cei mai buni studenți de la Universitatea de Stat „Alecu Russo”.

biciclete

„Vom face și în continuare demersuri la companiile rezidente ale ZEL Bălți în vederea formării unui buget de susținere, prin diverse programe, a studenților de la Bălți”, a susținut Marian Ciobanu.

Administratorul ZEL Bălți, Marin Ciobanu, a anunțat în cadrul deschiderii a anului universitar 2017-2018, că trei studenți, care vor avea cele mai bune medii la învățătură în primul semestru vor intra în posesia celor trei biciclete de curse.

Sursa: Tv8.md

A venit pe lume Letiția, bebelușul al cărei mămică a cerut ajutor pentru a putea fi operat imediat după naștere!
Date statistice despre modul în care moldovenii își cheltuiesc lunar banii