O-Zone va concerta și la Chișinău pe 9 mai!

Arsenie Todiraş, Radu Sîrbu şi Dan Bălan, ex-membrii legendarei trupe O-Zone vor cânta împreună în Piaţa Marii Adunări Naţionale din Chişinău, în data de 9 mai, cu ocazia evenimentelor dedicate Zilei Europei!

Cei trei artiști vor evolua și în Piața Universității de la București în aceeași zi, cu ocazia Zilei Europei.

Informația a fost confirmată de interpretul Radu Sârbu, pe pagina sa de Facebook. Acesta a menționat:

,,Back home, first Rehearsal, O-Zone 2017 … 9 May Chisinau & Bucharest @arsenium_official @danbalan_official”. Cei trei membri ex-O Zone au revenit în țară și au făcut deja împreună primul selfie. Poza a fost publicată de Radu Sârbu.
18222105_1347714361941722_2444617593115683174_n

Fanii de-acasă urmează să-i revadă pe cei trei artiști la Chișinău, interpretând celebrele lor hituri: ,,Dragostea din tei”, ”Numai tu”, ”De ce plâng chitarele” etc.

În prezent, Dan Bălan locuiește la New York și rămâne o vedetă incontestabilă în România și Rusia, Arsenie Todiraș s-a mutat la Moscova, iar Radu Sârbu este sigurul O-Zone care a ales să rămână în România (a obţinut şi cetăţenia), loc unde este unul dintre cei mai cunoscuţi producători muzicali.

O-Zone au fost până în 2005 pe prima poziţie în 30 de ţări pe întreg mapamondul, 13 săptămâni locul 1 în Eurochats. Trupa ce a vândut peste 12 milioane de discuri în toată lumea.media_149401273581363300

Eva Timuș, printre favoriții publicului în cea de-a doua semifinală la ,,Românii au Talent”! Vezi video
9 plante pe care trebuie să le ai în casă! Purifică aerul și neutralizează toxinele